Nasz zespół

Izabela Boćko

Psycholog, Psychoterapeuta

Jestem psychoterapeutką w trakcie 4-letniego szkolenia w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym (KCP), akredytowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne (PTP) oraz Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychodynamicznej (PTPPd).

Prowadzę psychoterapię indywidualną osób dorosłych w nurcie psychodynamicznym.
Jestem psychologiem. Ukończyłam studia magisterskie (specjalność: psychologia kliniczna człowieka dorosłego).

Doświadczenie zawodowe zdobywałam między innymi na oddziale dziennym Centrum Psychiatrii w Katowicach (Oddział IV Zaburzeń Afektywnych i Nerwicowych), Dziennym Oddziale Psychiatrycznym w Chorzowie.

Seweryn Segiet

Lekarz, specjalista psychiatra. Psychoterapeuta

Ukończył studia medyczne na Wydziale Lekarskim Śląskiej Akademii Medycznej.

Specjalizację z psychiatrii uzyskał w Klinice Psychiatrii i Psychoterapii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Absolwent studiów podyplomowych z zakresu psychoterapii na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

Doświadczenie zawodowe zdobywał w trakcie pracy w oddziałach psychiatrycznych min. szpitala w Toszku, Sosnowcu oraz Oddziale Leczenia Nerwic Górnośląskiego Centrum Medycznego w Katowicach.

Podczas kilkuletniej pracy w ośrodku neurologicznym Neuro-Care specjalizował się w zakresie neuropsychiatrii, leczenia demencji i chorób neurodegeneracyjnych a także w badaniach klinicznych nowych leków. Aktualnie jest właścicielem gabinetu psychiatrii i psychoterapii “Spectrum” w Katowicach.

Współpracuje również z Instytutem Zdrowia w Oświęcimiu gdzie skupia się głównie na leczeniu zaburzeń psychicznych w schorzeniach neurologicznych.

W swojej pracy uwzględnia całościowe podejście do problemów pacjenta i szeroki zakres pomocy od farmakoterapii po psychoterapię ze szczególnym uwzględnieniem podejścia psychodynamicznego.

Agnieszka Majcher

Psycholog, Psychoterapeuta

Jestem psychologiem i psychoterapeutą.
Doświadczenie psychoterapeutyczne zdobywałam podczas stażu w Centrum Zdrowia
Psychicznego Feniks w Sosnowcu, Stowarzyszeniu „Pomocna Dłoń” w Krakowie oraz we
własnym gabinecie. Przez kilka lat pracowałam na stanowisku psychologa w hospicjum
domowym.

Koncentruję się na psychoterapii dorosłych, korzystając w głównej mierze z założeń
psychoterapii psychodynamicznej, podczas której istotne jest poszukiwanie i wyjaśnianie
nieświadomych konfliktów wpływających na zachowanie, odczuwanie i relacje z innymi.
Wiedzę akademicką z zakresu psychologii zdobywałam na Wydziale Pedagogiki i Psychologii
Uniwersytetu Śląskiego.

Praktyczne umiejętności oraz kwalifikacje do samodzielnego
prowadzenia psychoterapii uzyskałam dzięki pięcioletniemu szkoleniu “Psychoterapia ze
szczególnym uwzględnieniem terapii rodzin”, pod kierunkiem prof. dr hab. med. Bogdana de
Barbaro, atestowane przez Sekcję Naukową Psychoterapii oraz Sekcję Naukową Terapii
Rodzin Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Zgodnie z zasadami etyki zawodu psychoterapeuty poddaję swoją pracę regularnej
superwizji u certyfikowanych superwizorów a w celu dostarczania usług na jak najwyższym
poziomie ustawicznie rozwijam swoją wiedzę uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach.

Adrian Tański

Psycholog, Psychoterapeuta

Jestem psychologiem i psychoterapeutą w procesie certyfikacji Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Jestem absolwentem SWPS (Psychologia) oraz Śląskiej Szkoły Psychoterapii (4-letenie całościowe szkolenie w zakresie psychoterapii atestowane przez zarząd Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego).

W pracy z pacjentem staram się stworzyć bezpieczną atmosferę pozwalającą na dzielenie się swoimi myślami, uczuciami i emocjami.

Dla mnie psychoterapia to spotkanie w bezpiecznych warunkach, oparte na zaufaniu i szczerości, które prowadzi do poznania siebie.

To poznawanie siebie pomaga w rozwiązywaniu problemów i odkrywaniu własnych zasobów.

W psychoterapii z pacjentami pracuję w nurcie psychodynamicznym wykorzystując również elementy psychodramy. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałem współpracując z centrum zdrowia psychicznego Feniks w Katowicach. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.

Marzena Miodońska-Winkler

Psycholog, Psychoterapeuta

Jestem Absolwentką Uniwersytetu Śląskiego na kierunku psychologii kliniczno – sądowej oraz psychologii organizacji i zarządzania. W kierunku psychoterapii kształciłam się w Medycznym Centrum Kształcenia Podyplomowego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagielońskiego ( 2015r.).

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

W dalszym ciągu rozwijam się i poszerzam wiedzę jak i umiejętności psychoterapeutyczne na wszelkich kursach, szkoleniach, warsztatach czy konferencjach zwłaszcza w zakresie psychodramy, analizy snów czy innych technik, które mają być pomocne dla pacjentów w procesie zdrowienia czy polepszenia ich funkcjonowania.

Od 2007r pracuje jako psycholog, a od 2013 jako psychoterapeuta. Doświadczenie w pracy zdobywałam w różnych placówkach prywatnych i państwowych. Doświadczenie psychoterapeutyczne z osobami dorosłymi zdobywałam w Poradniach Zdrowia Psychicznego, Miejskich Ośrodkach Pomocy Społecznej, w stowarzyszeniach dla osób chorujących na SM czy w prywatnych gabinetach. Z młodzieżą, dziećmi i rodzinami pracowałam głównie w szkole oraz w Regionalnej Fundacji Osób Niewidomych. Kilka lat byłam Biegłym sądowym wpisanym na listę biegłych psychologów przy Sądzie Okręgowym w Katowicach.

Magdalena Botor

Psycholog

Jestem psychologiem ze specjalnością kliniczną oraz rozwojową, absolwentką Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Ukończyłam dwuletni Blok Kształcenia Nauczycielskiego, jestem w trakcie studiów podyplomowych z zakresu Muzykoterapii. Swoją wiedzę oraz umiejętności stale poszerzam o udział w szkoleniach i warsztatach.

Mam doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą oraz rodzicami. W pracy bliskie jest mi podejście terapii systemowej oraz poznawczo-behawioralnej. Podstawą mojej pracy jest autentyczność oraz budowanie relacji opartej na zaufaniu.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam w świetlicy socjoterapeutycznej, w poradni psychologiczno-pedagogicznej „PROGRESS”, w placówce wsparcia dziennego dla dzieci „Przystań”, współprowadząc grupę terapeutyczno-rozwojową dla młodzieży w „Pracowni Rozwoju Osobistego” oraz na Dziennym Oddziale Psychiatrycznym Rehabilitacyjnym „Medican”.

Joanna Tulik

Psychoterapeuta

Jestem psychoterapeutką w trakcie całościowego szkolenia w Szkole Psychoterapii Gestalt w Warszawie. Bliskie są mi główne metody pracy w Gestalcie: opis fenomenologiczny, dialog egzystencjalny, teoria pola, budowanie relacji „ja – ty”.

W pracy z klientem istotna jest dla mnie relacja. Uważam, że to główny czynnik leczący. Bliska jest mi myśl I.Yaloma, iż: ”koncepcje i idee tracą swoją skuteczność, jeśli nie ma bliskiego, pełnego zaufania kontaktu”. Wierzę, że człowiek posiada zdolność do samoregulacji i wystarczające zasoby, aby poradzić sobie w trudnej, kryzysowej sytuacji oraz zadbać o zaspokajanie swoich potrzeb. Pracuję na rzecz poszerzenia świadomości klienta (na temat siebie, uczuć, myśli, sygnałów płynących z ciała) i przywrócenia klientowi odpowiedzialności za swoje życie i stan psychiczny, co prowadzi do zmiany i zmniejszenia cierpienia.

Przekonują mnie słowa Pearlsa, że człowiek staje się tym, kim jest, a nie tym, kim chciałby być. Dbam o atmosferę wzajemnego zaufania i szacunku, by klient czuł się bezpieczny i w pełni akceptowany, dzięki temu uczył się akceptacji siebie.

dr n. med. Paweł Dobrakowski

Lekarz, specjalista neurologii

Absolwent Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Wydziału Psychologii Uniwersytetu Śląskiego.

Pasjonat terapii EEG-Biofeedback, posiada kwalifikacje potwierdzone wieloma międzynarodowymi certyfikatami. Prowadził szkolenia z zakresu terapii neurofeedback dla Ośrodka akredytowanego przez Polskie Towarzystwo Neurofizjologii Klinicznej.

Prowadzi badania z zakresu oddziaływania terapii EEG-Biofeedback. Posiada doświadczenie potwierdzone kursami z zakresu interpretacji badań EEG. Autor i współautor publikacji w renomowanych czasopismach naukowych i doniesień zjazdowych krajowych i zagranicznych. Jest także adiunktem Instytutu Psychologii Wyższej Szkoły Humanitas.

Karolina Szymańska

Psycholog

Jestem dyplomowanym psychologiem, absolwentką Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Jestem terapeutą ACT, ukończyłam studia podyplomowe z Terapii Akceptacji i Zaangażowania, której celem jest pomoc w budowaniu pełnego i wartościowego życia pomimo trudnych emocji i myśli.

Ukończyłam szkolenie z Racjonalnej Terapii Zachowania oraz zrealizowałam dwuletni Blok Kształcenia Nauczycielskiego.

Mam doświadczenie zawodowe w pracy z osobami dorosłymi w każdym wieku oraz z dziećmi i młodzieżą, które zdobywałam w Domach Pomocy Społecznej, placówkach oświatowych, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz Mieszkaniach Wspomaganych.

Moje podejście do pracy opiera się na empatii, zrozumieniu i indywidualnym podejściu do każdego klienta. Wierzę, że każdy człowiek ma w sobie potencjał do zmiany i rozwoju, a moim zadaniem jako psychologa jest wspieranie tej drogi.

Krzysztof Kurzynoga

Psychoterapeuta, pedagog

W pracy psychoterapeuty ważne jest dla mnie tworzenie bezpiecznego przymierza z klientem, bycie uważnym oraz empatycznym. W relacji terapeutycznej towarzyszę klientowi w jego trudnościach i wraz z nim poszukuję sposobu ich rozwiązania.

Jestem Psychoterapeutą w trakcie całościowego szkolenia psychoterapeutycznego w Ośrodku Szkoleń Systemowych w Krakowie. Ukończyłem studia pedagogiczne na Uniwersytecie Śląskim. Pracuje w obszarze psychoterapii par, rodzin, indywidualnej z osobami dorosłymi i młodzieżą. Prowadzę również poradnictwo pedagogiczne, warsztaty podnoszące kompetencje rodzicielskie, badania kandydatów na rodziny zastępcze.

Posiadam również wieloletnie doświadczenie w pracy jako wychowawca w placówkach opiekuńczo – wychowawczych z dziećmi i młodzieżą. Aktualnie pracuję również w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej na stanowisku pedagoga.

Dominik Gawęda

Superwizor Zespołu

Jestem psychologiem, certyfikowanym psychoterapeutą i superwizorem psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Specjalizuję się w psychoterapii indywidualnej, grupowej i par osób dorosłych oraz w superwizji psychoterapii. Moje doświadczenia obejmują między innymi prace w Oddziale Leczenia Zaburzeń Nerwicowych, Poradni Zdrowia Psychicznego, Centrum Rehabilitacji Społecznej, superwizje wielu różnorodnych zespołów psychoterapeutycznych oraz indywidualne i grupowe psychoterapeutów zatrudnionych w publicznym i prywatnym sektorze.

Obecnie prowadzę zajęcia na kursach psychoterapii Katedry Psychoterapii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum. Wcześniej prowadziłem zajęcia w Śląskiej Szkole Psychoterapii.

Jestem członkiem zarządów: Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i Grupy Roboczej Superwizorów Sekcji Naukowej Psychoterapii PTP.